Official

“Official” kelimesi İngilizce menşeli bir lafız olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “hizmet” yahut “iş” anlamına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na derece uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda el ve hükümet maslahatlerinde kullanılırdı.

Meyan Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tarif etmek yürekin kullanılmaya kellelandı. Bu görevliler, örneğin mutluluk daireleri yahut kiliselerde çeşitli maslahatlerle mesul olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi daha geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut mezun bir konumda kâin rastgele bir kişhayır tarif etmek yürekin kullanılmaya kellelandı. Günümüzde, “official” kelimesi çoklukla hükümet, spor yahut iş dünyası kabilinden resmi bir konumda kâin kişileri yahut kurumları tarif etmek yürekin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, lafız resmi yahut mezun bir konumda kâin rastgele bir kişhayır tarif etmek yürekin kullanılmaya kellelamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO
https://yazilimgelistirici.name.tr/ https://hasarliotomobil.name.tr/ https://temizlemespreyi.name.tr/ https://yunanedebiyati.name.tr/ https://sanatokulu.name.tr/ Seo Fiyatları iqos fiyat
puff bar elektronik sigara
Puro Satın Al
takipci satin al